KAKO IGRAJU NAŠE IGRAČICE I IGRAČI U INOZEMSTVU

13. 3. 2018.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

Uspješan tjedan naših reprezentativaca.

Završen je ženski i muški FF MEVZA kupa. Najuspješnija je bila Lucija Mlinar, koja je sa svojom ekipom Linamar Bekescsabai u finalu pobijedila VK UP Olomouc za koji igraju Rene Sain i Bernarda Ćutuk.

Lucija je u finalnoj utakmici koja se odigrala u pet setova postigla 20 poena. Na FF u Mađarskoj  bio je i naš izbornik ženske seniorske reprezentacije Igor Lovrinov. Budući da nas uskoro očekuju i reprezentativne akcije, izbornik Lovrinov ovaj turnir iskoristio je i za razgovor s našim reprezentativkama.

Petar Đirlić na muškom FF MEVZA kupa okitio se brončanom medaljom. U utakmici za treće mjesto ACH Ljubljana Volley pobijedili su zagrebačku Mladost s 3:1 u setovima.

Lijepe vijesti stižu nam iz Francuske. Vedrana Jakšetić i njen klub RC Cannes osvojili su ženski Kup Francuske. U finalu su pobijedili Beziers Volley – Ball 3:1. Pehar muškog Kupa Francuske u rukama je hrvatskog trenera Igora Juričića (TLM). TLM osvojio je prvi trofej u povijesti kluba, u finalu su Juričićevi izabranici pobijedili favorizirani Chaumont Volley s 3:2 u setovima (19:25, 24:26, 25:22, 25:20, 15:12) .

Ovaj tjedan očekuje nas drugi krug muške LP. Od dvojice naših reprezentativaca koji igraju LP, prvi će na teren izići Leo Andrić. Sir Safety Perugia igrati će danas u 17:30 sati utakmicu protiv Halkbank Ankara. Dan kasnije Tsimafei Zhukoouski (Cucine Lube Civitanova) igrati će utakmicu protiv PGE SKRA BELCHATOW u 18 sati.

Beta Dumančić je jedina naša reprezentativka koja je ostala u CEV kupu.  SSC Palmberg  Schwerin igrati će danas prvu polufinalnu utakmicu CEV kupa, a u goste im dolazi turski E.V. Istabul.

ITALIJA Ž

M. VOLLEY PESARO – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO (Samanta Fabris) 3:1

(19:25, 26:24, 25:21, 25:20)

S.T.MONZA – FOPPAPEDRETTI BERGAMO (Ema Strunjak) 3:2

(21:25, 25:21, 25:23, 19:25, 15:13)

POMI CASALMAGGIORE (Ana Starčević) – LIU JO N. MODENA (Katarina Barun-Šušnjar) 2:3

FINALE MEVZA KUPA Ž

LINAMAR BEKESCSABAI RSE (Lucija Mlinar) – VK UP OLOMOUC (Rene Sain, Bernarda Ćutuk) 3:2

13. ožujka HALKBANK ANKARA – SIR SAFETY PERUGIA (Leo Andrić) u 17:30 h

14. ožujka PGE SKRA BELCHATOW – CUCINE LUBE CIVITANOVA (Tsimafei Zhukouski) u 18:00 h