DOMAĆA NATJECANJA

Domaći poraz Plavog zmaja od zagrebačkog Don Bosca

16. 4. 2018.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

Odbojkašice Plavog zmaja jučer su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’ u utakmici 20. kola, poražene od zagrebačkog Don Bosca s 3:1 u setovima. Nekompletne Dugorešanke dobro su odigrale prva dva seta, ali nakon gubitka drugog su pale u igri, pa su gošće preokrenule i odnijele pobjedu.

U prvom setu ‘zmajice’ su povele 16:10 i činilo se da će ga osvojiti bez većih problema. Zagrepčanke su ih sustigle kod 20:20, ali su Dugorešanke uzele sljedeća tri poena, povele 23:20 i uzele set s 25:21. Drugog su otvorile vodstvom 10:4, a gošće su serijom 10:3 preokrenule na 14:13. U završnici seta domaće su ponovo povele 22:21 i 23:22, Zagrepčanke s dva uzastopna poena došle do set lopte (24:23), Dugorešanke je obranile, ali ne i sljedeću i s 26:24 Don Bosco je poravnao.

Gubitak seta utjecao je na psihološku stabilnost pomlađenih ‘zmajica’, koje u nastavku susreta više nisu igrale kao u prva dva seta. U treći su Zagrepčanke krenule sa 4:0, otišle na visokih 18:8 i glatko ga završile s 25:13. A u četvrtom su Dugorešanke dobro igrale do vodstva 14:10, a onda su gošće serijom 10:3 preokrenule na 20:17 i završile utakmicu s 25:19.

Tekst: Radio Mrežnica