Hrvatski odbojkaški savez
NOVOSTI

POMLAĐENI SASTAV MOK UMAG-CPM UMAGO, UZEO PRVI BOD NA OTVARANJU PRVENSTVA KOD DIREKTNOG KONKURENTA

MOK UMAG nakon što je odustao od igranja u 1 NOL, odlučeno je da se još koju godinu posveti radu s mladima,  od ove godine nastupa u pomlađenom sastavu pošto je seniorskoj ekipi priključeno i 3 juniora (lani su igrali za kadete); tako da ćemo ove godine (pored iskusnih igrača Ivice Radočaja, Abela Zolote) imati više prilika vidjeti i mlade igrače na djelu.

Više pročitajte ovdje

MOK UMAG započeo je utakmicu s početnom šestorkom, na mjestu glavnog organizatora igre (dizača) nastupio je Karlo Burić (16), a na poziciji centra Leo Savić (16), dok Antonio Degrassi (16) nije ulazio s klupe, ali će sigurno dobiti priliku u slijedećim utakmicama.

Prvi set je pripao domaćinu i to u samoj završnici, pošto su dečki MOK Umaga vodili cijeli set te zastali kod rezultata 24:22 za njih, te su ih domaćini dobili rezultatom 26:24.

Drugi set MOK Umag isto otvara odlično i stvara prednost od 4 poene (7:4) no dolazi do pada u igri, te domaćin preuzima vodstvo koje drži do kraja seta, koji završava rezultatom 25:20 u njihovu korist.

No u trećem setu stvari kreću drugačije. Dečki MOK Umaga stvaraju prednost pri rezultatu 8:6  i ne propuštaju ju do kraju seta, već stvaraju razliku i zatvaraju set na 25:18 u svoju korist.

Četvrti set je neizvjestan do tehničkog time outa, na koji gosti odlaze s bodom prednosti (11:12). Nakon time outa rezultat se lomi do 19:19 kada igrači MOK Umaga odličnom serijom blokova i obrana zatvaraju set rezultatom 25:19.

Peti set kreće u znaku igrača MOK Umag (2:0) no kod rezultata 4:4 domaćin radi seriju od 4 poena i preuzima vodstvo koju drži do kraja 5. seta, koji završava 15:10 za domaćina.

Predsjednik MOK Umag-CPM Umago Edi Forza nakon utakmice je rekao:

-Danas smo imali priliku vidjeti na djelu dva naša juniora koji su pružili odličnu partiju, te pokazali da umaška muška odbojka ima sigurnu budućnost. Sada još samo da dočekamo i nastup i njihovog vršnjaka Antonia Degrassia. Bez obzira na rezultat, koji je u drugom planu, ova utakmica je bila važna pogotovo zbog ovih naših mladih dečki koji marljivo i uporno treniraju. Polako naziremo i rezultate tog rada. Čestitamo svim dečkima i treneru, na njegovom trudu i radu, a pogotovo mladim igračima, te želimo im da ovako nastave i rezultati sigurno neće izostati. Kao klub smo jako ponosni na ovakve rezultate, te trud uložen u radu sa mladima.

MOK UMAG-CPM UMAGO je danas nastupio u sastavu: Andrej Štorc, Luka Burić, Karlo Burić, Filip Paljuh, Leo Savić, David Petretić, Antonio Degrassi, Miroslav Drača (C), Luka Čelebić.

Trener: Dragan Salapura