1B LIGA – PRVI PORAZ, ALI OK KITRO VARAŽDIN I DALJE U VODSTVU

OK DINAMO - OK KITRO VARAŽDIN  3:1 (19:25,25:20,25:23,28:26)

OK Dinamo Zagreb, osim dobrog i kvalitetnog rada s mladim odbojkašicama i odbojkašima, odlikuje i velika angažiranost kluba oko promocije odbojke na području grada Zagreba.

Više pročitajte ovdje

Proteklog vikenda, uoči velikog derbija 6. kola 1.B NOL – centar u kojem ih je s druge strane mreže čekao prvoplasirani  OK Kitro Varaždin, čelnici OK Dinamo odlučili su darivati zagrebačke vatrogasce koji su ovog ljeta sudjelovali u gašenju požara diljem Hrvatske, a koji su ujedno i odbojkaši-rekreativci te sudjeluju u sve popularnijoj Ligi rekreativaca.

Igračice Dinama su vjerojatno pod pritiskom pobjede, ali i same atmosfere koja je vladala u dvorani, u utakmicu ušle pomalo dekoncentrirano te izgubile prvi set rezultatom 19:25. U nastavku utakmice, vođene sjajnom publikom koja ih je vraćala u teškim i prijelomnim trenucima, zagrepčanke uzimaju sva tri seta, te uzimaju tri velika boda.

"U sportu ponekad pobijediš, a ponekad izgubiš. Na žalost danas smo mi izgubili. Odlično smo otvorili utakmicu i iskoristili nervozu domaćina te dosta uvjerljivo dobili prvi set. Nakon toga još bolje otvaramo drugi set i vodimo 7:2. U tom trenutku zgriješili smo nekoliko servisa kojima smo vratili Dinamo u igru. Domaćin je tada značajno digao svoju igru i počeo odlično servirati, a mi smo malo pali. Treći i četvrti set se vodila borba za svaki poen, a domaćin je na kraju u tome bio uspješniji i na razliku dobio dva seta. Ostaje nam žal da nismo uzeli bar bod jer mislim da smo ga zaslužili ali opet sve je to sport. I dalje smo prvi na ljestvici te se okrećemo idućoj utakmici. Čestitke djevojkama na borbenosti i dobroj igri!" - izjavio je trener Ivica Đolonga

"Bila je to zahtjevna utakmica. Znali smo da neće biti jednostavno, OK Dinamo je jedna ambiciozna ekipa i sigurno su se dobro pripremali za nas. Naravno i mi smo uradili isto. Utakmica je bila vrlo napeta, svako malo opuštanje bilo je odmah kažnjeno od strane protivnika. Dobar servis s obje strane, žilava obrana, i uvijek prisutna želja za pobjedom. Ne bih puno duljila oko same igre, vjerujem da smo svi dali sve od sebe. Borili smo se. Žao mi je da nismo ostvarili više, ali izgubili smo od kvalitetnog protivnika. Neki porazi su malo teži za podnijeti, no iz takvih se može i najviše naučiti. Novi tjedan je pred nama i sezona je još dosta duga. Najbolji način da se dignemo nakon ovog poraza jest da još više radimo. I tu treba svatko početi od sebe. Na kraju sve je to sport, i svaki poraz se kad tad mora zaboraviti, a na nama ostaje samo koliko ćemo iz njega postati bolji." - izjavila je Inka Inkret

Nino Matjačić, trener OK Dinamo: „ S ovom pobjedom došli smo u sami vrh tablice 1.B NOL-centar. Nadam se da ćemo tu poziciju zadržati do kraja sezone, te osigurati plasman u najviši rang hrvatske odbojke u narednoj sezoni.“