Hrvatski odbojkaški savez
NOVOSTI

CENTROMETAL SLAVIO NA DOMAĆEM TERENU

Vrlo bitna utakmica za odbojkaše Centrometala završila je osvajanjem nova tri boda. Centrometal je loše ušao u utakmicu. Prvi set domaćinima ništa nije polazilo za rukom. Gosti iz Osijeka odigrali su gotovo savršen set, koji su na kraju i dobili 25:15.

Više pročitajte ovdje

Početkom drugog seta nakon odličnih servisa Bogdanovića Centrometal vodi 5:2. Mursa je to stigla, ali tada Juras radi dobru servis seriju i dovodi Međimurce do 12:6. Ostatak seta prolazi u dominaciji Centrometala, bilo je i 23:15. Pred kraj seta malo su gosti smanjili, no domaći sa 25:20 izjednačuju na 1:1.

Treći set su gosti imali malu prednost do 8:7. Na tehničkom odmoru Centrometal vodi 12:10. Ovaj set je proigrao Vincek, prošao je svih osam lopti u napadu, odlično je i servirao. I ovaj set Centrometal bez većih problema dobiva sa 25:20.

U četvrtom setu Mursa je vodila 9:7, nisu dugo to održali i  na tehnički odmor Centrometal odlazi s prednošću. Previše grešaka u domaćim redovima omogućavalo je Mursi da drži priključak. No ovaj set proigrao je Bogdanović, koji je prošao sve akcije u napadu. U završnici seta Centrometal dolazi do značajne prednosti i s 25:22 završava utakmicu.

Gledano cijeli susret domaći igrači imali su prevagu u servis poenima (11:5), odlično je cijelu utakmicu odigrao libero Kurteš. Iako su loše ušli u utakmicu, na kraju su Bogdanović i Vincek proigrali i skupili po 18 poena. Dobar je bio i Komosar u napadu, te Palinkaš u bloku.  Sjajni su bili i domaći navijači koji su nosili igrače Centrometala do nove pobjede.

Nakon sedam odigranih kola Centrometal se nalazi na petom mjestu sa 10 osvojenih bodova, samo dva manje od trećeg zagrebačkog Medicinara. A upravo je Medicinar sljedeći protivnik koji dolazi u Nedelišće. Utakmica sa Medicinarom  igra se u subotu 25. studenog u dvorani NGC Aton sa početkom u 18:00 sati.

CENTROMETAL – MURSA OSIJEK    3 : 1  (15:25, 25:20, 25:20, 25:22)