HRVATSKA

Hrvatski odbojkaši ostvarili treću pobjedu u nizu

26. 5. 2018.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

Do treće pobjede Hrvatski odbojkaški reprezentativci stigli su pred domaćim navijačima na splitskim Gripama. Unatoč lošem otvaranju prvog seta, Hrvatska se nakon prvog time-outa sabrala te mini serijom preokreću 2:6 na 11:7. Poslije toga sve je išlo glatko za domaću momčad koja je s 25:15 povela susret.

Drugi set započeo je vrlo tijesno, do prvog odvajanja čekali smo tek pri rezultatu 12:9 i 16:11. No, uporni Albanci ne odustaju, nižu nekoliko poena i ubrzo smo vidjeli izjednačenje na 20:20. Pritom se osjetio nedostatak Galića koji je osjetio bol u koljenu, dok je Sedlaček još pri zagrijavanju otkazao nastup. Zato je potez Šestana za 23:22 obilježio završnicu seta koji ipak završava na stranu domaćina.

Ni u trećem setu Hrvatska nije imala mira. Albanci su odigrali najbolji set utakmice, imali su čak vodstvo od 9:13. Međutim, kad se Mihalj prihvatio servisa rezultat se preokrenuo na 15:13. Vodstvo Hrvatske od 20:16 ponovo je mirisao na lagan osvojen set, ali se gosti s četiri uzastopna poena vraćaju. Preokreta ipak nije bilo, dobar servis Giljanovića donosi Hrvatskoj deveti bod za potvrdu vodstva na ljestvici skupine B.

Hrvatska – Albanija 3:0
(25:15, 25:23, 25:21)