Hrvatski odbojkaški savez
Hrvatski olimpijski odbor HEP INA Janaf Zagrebački holding Jadrolinija Hrvatska lutrija Maistra - Rovinj - Vrsar Gala Mikasa
NOVOSTI

Amazonke Olimpika otvorile sezonu pobjedom protiv favoriziranih Osječanki

Subota, 07. listopada 2017. godine u SD Trnsko novi Superligaš Olimpik je pred domaćom publikom pobijedio favoritkinje iz Osijeka, ekipu koja je prošle sezone igrala finale Kupa i osvojila 3.mjesto u ligi.

Amazonke su od početka bez respekta agresivnim servisom i požrtvovnom obranom izluđivale gošće koje nisu mogle staviti loptu na parket. Ipak kako je utakmica odmicala Osijek se počeo dizati u igri i pokazao zašto je među najboljim ekipama u ligi.

Više pročitajte ovdje

Nakon pobjede u prvom setu i vodstva tijekom cijelog drugog seta ekipe Olimpika, Osijek polako preuzima inicijativu pred kraj drugog seta i cijeli treći set. Međutim fanatična borbenost Amazonki, opet ponajviše zahvaljujući sjajnim servisima, okreću rezultat u trećem setu i vode 2-1. U četvrtom setu Osijek od početka vodi i relativno glatko dobiva taj set i dolazi u priliku da kroz peti set ostvari pobjedu. Domaće igračice se ne predaju i maksimalno koncentrirano i požrtvovno dobivaju odlučujući peti set i osiguravaju Olimpiku dva hvale vrijedna boda. Olimpik zasluženo pobjeđuje i najavljuje da će svakome biti tvrd orah.

-Čestitke curama na pobjedi i Osijeku na dobroj utakmici. Odigrali  smo prvenstveno borbenu utakmicu gdje smo se s dobrom obranom izvlačili i držali konstantno u utakmici svih 5 setova. Doprinos su dale sve igračice što je važno za nas jer nas čeka duga i naporna sezona s puno izazova.- kratko je izjavio Tomislav Đurković trener Amazonki

Sportski direktor Frane Žanić nakon utakmice je izjavio: - Ovo je bila prava ligaška utakmicu, koju smo i na kraju pobijedili. Iznimno sam zadovoljan i sretan sto smo pobjedom otvorili novu sezonu. Pohvalio bi trenera i cure koje odradili vrhunske pripreme i to sad kroz sezonu treba kapitalizirati i nastaviti samo vrijedno trenirati i žrtvovati se kao i do sada, pa će rezultati doći. Pred utakmicu u Kaštelima bilo je važno da cure shvate da mogu protiv svih ekipa ravnopravno igrati i želja mi je da se svi namuče protiv nas bez obzira gdje i s kim igrali.

OK OLIMPIK – ŽOK OSIJEK 2:3   ( 25:20, 22:25, 27:25, 22:25, 15:10 )