Hrvatski odbojkaški savez
NOVOSTI

Amazonke nadigrale Gradišku u tri seta

Odbojkašice Olimpika nakon važne pobjede protiv ekipe iz Kaštela u prošlom kolu imale su još jedan zahtjevan zadatak pred sobom u Novoj Gradišci, doći do novih bodova.

Više pročitajte ovdje

Domaćin je ušao agresivno u susret te je s neugodnim servisima radio određene poteškoće Amazonkama. Potpuno koncentrirane i sjajno pripremljene igračice Olimpika za ovaj susret, ubrzo uzimaju konce igre u svoje ruke i pobjeđuju prvi set s 25 - 20. I u drugom setu potpuna dominacija Žanićevih izabranica koje su sjajnim servisom i igrom u polju bile nepremostiva prepreka za domaće odbojkašice. U trećem setu odbojkašice Nove gradiške išle su na sve ili ništa i svom naumu skoro da su i uspjele. Niti ogromna prednost Gradiške u pri rezultatu 15 - 3, nije bila dovoljna da zaustave Amazonke predvođene trenerom Žanićem, koji je izrotirao u tim trenucima gotovo cijelu postavu. Ubrzo poen po poen igračice Olimpika dolaze i približavaju se, a potom i privode utakmicu kraju kako bi proslavili uvjerljivu pobjedu u gostima rezultatom 0:3 (20:25,21:25,22:25).

Trener Žanić nakon utakmice je bio presretan pobjedom te je izjavio:

- Jako važna pobjeda pogotovo ovaj povratak u 3. setu. Treniramo dobro, provodimo sve sto se dogovorimo na terenu i uz sjajnu atmosferu koju su cure stvorile među sobom gledamo prema naprijed. Očekujem da se još dignemo u igri i nekim elementima i da se dobro pripremimo za Rijeku koja igra jednu od najljepših odbojka u ligi.