HrvatskaHrvatska ostala bez Olimpijskih igara

09/01/2020

Nakon jučerašnjeg poraza od Turske, novim porazom od reprezentacije Belgije hrvatske su odbojkašice ostale bez šansi za daljnji plasman u borbi za Olimpijske igre u Tokiju.

U susretu 2. kola skupine B kvalifikacijskog turnira u nizozemskom Apeldoornu, naše su reprezentativke izgubile rezultatom 1:3 i time ostale bez svih izgleda za osvajanje jednog od prva dva mjesta u skupini koja vode u polufinale turnira.

U reprizi susreta sa Turkinjama, odbojkašice Hrvatske osvojile su prvi set da bi potom izgubile sljedeća tri seta.

”Mislim da smo igrali sjajan prvi set, bez greške. A onda se nešto promijenilo, ostale smo igrali vrlo loše. Za neke igračice nivo igre na ovom natjecanju je možda previsok, ali ovo je iskustvo za nas. Borit ćemo se do kraja, iduća je Njemačka. Vrlo su jaka ekipa, ali naš prvi set mora nam biti primjer kako igrati cijelu utakmicu!”- komentirao je susret izbornik Daniele Santarelli.

Nakon slabijeg ulaska u dvoboj i belgijskog vodstva 6:3, Hrvatska je ostvarila seriju 11:3 te potom realizirala svoju petu set loptu za osvajanje prvog seta.

Drugi set je protekao u izjednačenoj igri, Hrvatska je imala i dvije set lopte, no Belgijke osvajanjem posljednja tri poena vraćaju susret u egal.

Dramatičan poraz u drugom setu utjecao je na igru Hrvatske i u posljednja dva seta, kada Belgija mirno kontrolira rezultat i zadržava prednost za konačnu pobjedu.

”Počeli smo dobro, borile smo se i igrale poen za poen. Bilo je napeto, bez obzira što smo većinu susreta imali utakmicu u svojim rukama, na kraju smo se raspali i izgubili. Sutra nas čeka Njemačka, ovo danas treba što prije zaboraviti i igrati što bolje!” – izjavila je Nikolina Božičević.

Samanta Fabris bila je prvo ime naše reprezentacije s 20 osvojenih poena, dok je Martina Šamadan pridodala 16 poena.

Uz kapetanicu Samantu Fabris za Hrvatsku su nastupale još i Sanja Gamma, Bernarda Brčić, Lea Deak, Lucija Mlinar, Matea Ikić, Katarina Pavičić, Ema Strunjak, Martina Šamadan, Beta Dumančić, Božana Butigan, Rene Sain, Nikolina Božičević i Lara Vukasović.

Posljednji susret u Apeldoornu hrvatske odbojkašice igraju sutra, 10. siječnja u 13:30, protiv prvoplasirane Njemačke.

Hrvatska – Belgija 1:3 (25:20, 26:28, 16:25, 22:25)