OstaloMEVZA – Mladostaši startali s porazom

22/10/2020

OK Merkur MARIBOR odnio je u srijedu navečer u Zagrebu prilično uvjerljivu pobjedu od 3-0 (25-21, 25-21, 25-22) protiv HAOK Mladost. Drugoplasiranim Slovencima trebalo je 79 minuta da zabilježe treću uzastopnu pobjedu u MEVZA ligi.

„Prošli smo u tri seta, ali bila je to teška pobjeda. Svaka čast mojim igračima. Ostvarili smo snažne performanse u obrani i blokiranju. Sada se moramo nositi s još jednim izazovom. Zbog tekuće pandemije COVID-19 nećemo moći igrati utakmice u Sloveniji najmanje dva tjedna ”, objasnio je trener OK Merkur MARIBOR Sebastijan Skorc.

Davor Meringer, trener Mladosti ZAGREB, rekao je nakon što je njegova momčad pretrpjela poraz u prvoj utakmici MEVZA lige ove sezone: „MARIBOR je igrao puno bolje nego mi. Trebaju nam još teške utakmice kako bismo došli u bolju formu! ” Dizač Bernard Bakonji dodao je: „To je bila naša prva zaista izazovna utakmica jako dugo. Pogriješili smo previše i nismo bili dovoljno usredotočeni u odlučujućim situacijama.”

MEVZA

21.10.: HAOK Mladost ZAGREB (CRO) vs. OK Merkur MARIBOR (SLO) 0-3 (21-25, 21-25, 22-25)

24.10., 19:00: SK Zadruga AICH/DOB (AUT) vs. UVC Holding GRAZ (AUT)

25.10., 17:00: Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) vs. OK ACH Volley LJUBLJANA (SLO)

OK ACH Volley LJUBLJANA (SLO)               4             4             0             12

OK Merkur MARIBOR (SLO)                         5             3             2             10

Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT)        3             1             2             3

OK Calcit Volley KAMNIK (SLO)                    2             1             1             2

SK Zadruga AICH/DOB (AUT)                       1             0             1             0

UVC Holding GRAZ (AUT)                             2             0             2             0

HAOK Mladost ZAGREB (CRO)                    1             0             1             0

Izvor: MEVZA

Izvor foto: HAOK MLADOST