Muška SuperligaŽenska SuperligaMladostašice izgubile bod protiv Dinama, Osječani i dalje bez poraza

08/03/2021

Kako se bliži kraj regularnog dijela hrvatske odbojkaške Superlige, tako klubovi ulažu maksimalne napore ne bi li dostigli što bolje pozicije na tablici, a naročito se velika borba vodi za prva četiri mjesta koja vode u ovogodišnji play-off.

Tako su novakinje u Superligi, odbojkašice Dinama umalo kod kuće na Peščenici iznenadile favoriziranu i prvoplasiranu Mladost kojoj je trebalo čak pet setova za pobjedu, iako su povele s 2-0 u setovima. I to vrlo lako, ostavile su Dinamovke na 17 i 13 poena, da bi domaće uzvratile jednakom mjerom osvojivši slijedeća dva seta (15, 18). U petom su Mladostašice ipak ubacile u višu brzinu i taj set dobile s 15:10 za konačnih 3-2 u setovima.

Trener Dinama Željko Nojić nakon susreta je unatoč porazu bio iznimno ponosan na svoje pulenke:

–   Djevojke su me, moram iskreno priznati, razuvjerile, jer nisam vjerovao da se možemo vratiti nakon 0-2 u setovima. No, one nisu gubile vjeru, pa su se  preokretom vratile u igru, a čak smo u petom setu možda mogli i doći do konačne pobjede, no u nekim situacijama ipak nismo bili dovoljno iskusni da to i realiziramo.

S druge strane, kod Mladostašica je ovaj susret upalio alarm pred finale Kupa Hrvatske Snježana Ušić, gdje u srijedu brane naslov pobjednica u Rijeci protiv domaće ekipe Rijeka CO:

–    Nakon dobra prva dva seta uslijedio je neobjašnjiv pad tako da je na kraju pobjeda ostvarena puno teže od očekivanja. Iako smo dva dana prije odlično odradili trening susret protiv jakog Maribora i dobili s 3:1, umor svakako nije bio presudan u ovoj utakmici – rekao je trener Mladosti Leonard Barić.

Utakmica u pet setova igrala se i u Splitu, gdje su odbojkašice Enna Vukovar povele s 2-0 u setovima, da bi slijedeća tri otišla na stranu Brda za konačnih 3-2 u setovima. Rijeka CO i Dubrovnik svoje su susrete dobile s 3-0.

REZULTATI 18. KOLA SUPERLIGE ODBOJKAŠICA: Brda – Enna Vukovar 3:2, Dinamo – Mladost 2:3, Olimpik – Dubrovnik 0:3, Rijeka CO – Poreč 3:0.

Marina Kaštela – Kaštela igraju u srijedu 10. ožujka u 18.30 sati, a Osijek – Split u petak 12. ožujka u 19.30 sati.

Na tablici vodi Mladost sa 49 bodova i skorom 16-2, slijedi Marina Kaštela s utakmicom manje i 44 boda (skor 15-2), Kaštela su treća s dvije utakmice manje i  41 bodom (14-2), a četvrti je Dinamo s 30 bodova i skorom 10-8.

Za začelju su Olimpik  sa 4 boda i skorom 1-17 te posljednji Poreč s istim skorom i bodom manje.

Kod odbojkaša u 18. kolu najviše je pozornosti plijenila utakmica Mladosti i Splita, gdje su domaćini pod vodstvom novog trenera, inače hrvatskog izbornika Emanuelea Zaninija, slavili s 3-1. Osijek Mursa je zadržala nepobjedivost trijumfom u Zadru od 3:0, posljednje plasirani Rovinji je s 3:0 dobio doma Marsoniu, a i Centrometal je razbio Rijeku u gostima, istim rezultatom, iako su posljednjih sezona ti susreti uvijek bili zanimljivi i neizvjesni.

Kitro Varaždin je bio slobodan u ovom kolu, a susret Siska i Ribole Kaštela odigrat će se u petak 19. ožujka u 19.00 sati.

U vodstvu je i nadalje Mursa Osijek sa 47 bodova i skorom 16-0, slijedi Mladost sa 42 boda i skorom 14-1, treći je Split s 36 bodova i skorom 12-5, a četvrta Ribola Kaštela s 34 boda.

Posljednji je Rovinj s 8 bodova i skorom 2-15, a pretposljednji Sisak s 9 bodova i skorom 2-14.