AktualnoReprezentacijeHrvatske kadetkinje izgubile u 2. kolu EP-a od domaćina Slovačke

12/07/2021

Nakon što su u prvom kolu druge skupine Europskog U16 prvenstva hrvatske kadetkinje u Humenneu u subotu osvojile jedan bod u porazu 2:3 od reprezentacije Srbije, u drugom kolu u nedjelju im to nažalost nije pošlo za rukom protiv domaćina Slovačke. Igračice izbornika Miodraga Stojakovića izgubile su 1:3 (23:25, 21:25, 25:16, 23:25), iako su bile vrlo blizu petog seta, pa čak možda i ukupne pobjede. Naime, i u prvom i u četvrtom setu vodile su skoro do pred kraj (21:20, u prvom setu i 23:21) no na kraju su ipak propustile otići do kraja.

I ovoga puta je naša najučinkovitija igračica bila Tonka Bošnjak s 20 poena, a Maša Mlinar dodala je 14. Hrvatice su ponovno bile dominantne u bloku, 11 prema 6 suparnica, imale i 13 as servisa, jedan više od Slovakinja, no domaće su zato bile puno bolje u napadu s 54 poena, prema 41 naših reprezentativki. Treba još reći da su naše djevojke manje griješile, 19 neforsiranih pogrešaka prema 27 Slovačke, koja je imala bolji prijem servisa, 20% prema 14% naših.

U trećem kolu, u ponedjeljak 12. srpnja u 15.00 sati suparnik Hrvatske je Rumunjska, koju su naše kadetkinje s 3:2 pobijedile u kvalifikacijama za ovo EP u Zadru.