AktualnoReprezentacijeJoš jednom su hrvatske kadetkinje zaustavljene u petom setu

15/07/2021

Još jedna dramatična, iscrpljujuća i teška utakmica u pet setova, ali nažalost i još jedan poraz hrvatske ženske U16 kadetske reprezentacije u skupini dva Europskog prvenstva u Slovačkoj. Ovoga su puta naše djevojke izgubile od vrlo jake Bugarske, ekipe koje je nakon prva tri kola bila prvoplasirana, dok su naše djevojke zauzimale petu poziciju u skupini koja se igra u Humenneu, sa skorom 1-2 (pobjeda nad posljednje plasiranom Rumunjskom od 3:1, te porazi od Srbije 2:3 i Slovačke 1:3).

Prvi set pripao je odbojkašicama izbornika Miodraga Stojakovića, bilo je 25:20 nakon što su polovicom tog prvog perioda igre naše djevojke napravile seriju od 5-0 i preuzele vodstvo koje do kraja nisu ispuštale. Bugarke potom uzimaju slijedeća dva seta (25:18, 25:22), a u četvrtom imaju i dvije meč lopte, na 24:22 i 24:23. No, ponovno jedna uspješna serija naših djevojaka spašava set, koji odlazi na razliku na našu stranu, s 28:26. Ipak, u petom setu više nije bilo snage za još jedan iskorak, a i bez jedne od ponajboljih, Maše Mlinar, koja je ozlijedila koljeno i izašla iz igre u trećem setu, nije se moglo bolje. Nakon 5:5 suparnice odlaze na 10:5, 12:6 i 13:8, za konačnih 15:10 i pobjedu od 3:2.

Prvo ime susreta koji je trajao 135 minuta je Bugarka Iva Dudova sa 47 poena. U našim redovima Tonka Bošnjak 25 poena (39% prolaza u napadu, 22-56), a Antea Perić, koja je igrala u posljednja tri seta, 16 poena uz 41% prolaza u napadu (14-34). Maša Mlinar igrala je prva tri seta i postigla 12 poena, od čega 6 as servisima.

Poeni od bloka identični, po 11 na svakoj strani, Hrvatice bolje na servisu (15-12) a Bugarke u napadu, 70 poena prema 54 Hrvatske su presudili. Hrvatska i dalje manje griješi od suparnica, ovoga puta su naše imale 18 neforsiranih pogrešaka, a Bugarke 23.

Kolo prije kraja vodi Italija sa skorom 3-1 i 9 bodova, a slijede Srbija (3-1, 8),  Bugarska (2-2, 8), Slovačka (2-2, 6), Hrvatska (1-3, 5) te Rumunjska bez pobjede i bodova.

Posljednjeg dana, u četvrtak 15. srpnja sastaju se: Rumunjska – Srbija (15.00), Hrvatska – Italija (17.30) te Slovačka – Bugarska (20.00).

Prve dvije ekipe iz skupine zajedno sa prve dvije iz skupine koja se igra u Mađarskoj igraju za plasman od 1-4. mjesta, a treće i četvrtoplasirane ekipe iz svake skupine igraju za plasman od 5-8. mjesta.