Muška SuperligaŽenska SuperligaMladost u derbiju 3. kola Superlige s 3:0 pobijedila Ribola Kaštela

17/10/2021

U subotnjim susretima 3. kola Superlige odbojkaša najzanimljiviji je svakako bio derbi Mladosti i Ribola Kaštela, koji je na kraju završio uvjerljivom pobjedom domaćina od 3:0 (19, 21, 11), za 79 minuta igre.

Karlo Jakovac, mladi primač-pucač Mladosti, nakon susreta je rekao:

»Čestitam momčadi na pobjedi. Znali smo da ne smijemo ući u utakmicu opušteno, jer smo igrali protiv dobre i kvalitetne momčadi. Odradili smo sve kako je trener od nas tražio, momčad surađuje sve bolje i bolje. Sada se pak fokusiramo na slijedeću utakmicu u drugom krugu kvalifikacija za CEV Ligu prvaka.«

Sisak je s 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:18) pobijedio novaka u ligi, momčad Gorice, a istim rezultatom 3:1 (25:18, 19:25, 25:23, 25:20) je i Kitro Varaždin bio bolji od Centrometala.

Marko Ličina iz varaždinske pobjedničke momčadi kazao je nakon meča:

»Teško izborena pobjeda, bilo je gusto cijelu utakmicu, ali na kraju smo zasluženo slavili i uzeli sva tri boda. Očekivali smo takav susret, i pripremali se na to, uostalom, ovo je lokalni derbi koji je uvijek pun tenzija. Momčad Centrometala je dobra, iskusna, imaju individualnu kvalitetu, a k tome su se još i pojačali ove sezone, ali na našu stranu je izgleda otišla ta uigranost koju mi imamo a oni još očito nemaju. Mi smo u boljem natjecateljskom ritmu, jer su oni odigrali samo protiv Marsonije, koja trenutno nije protivnik iz gornjeg doma, dok smo mi imali i tešku utakmicu s Kaštelanima, pa smo u tom segmentu bolje odradili posao. A i ozljeda korektora sigurno ih je malo poremetila.«

Već ranije je Marsonia pobijedila Zadar s 3:0 (13, 19, 15), a susret Rijeka CO i Split je odgođen.

Nakon 3. nekompletnog kola vodi Mladost sa 12 bodova iz 4 susreta, a slijede Mursa Osijek, Ribola Kaštela, Kitro Varaždin i Sisak s po 6 bodova iz tri susreta, izuzev Osječana koji su odigrali samo dva. Na začelju je Zadar bez bodova iz 4 susreta, a još uvijek su bez bodova predzadnja Gorica (3 utakmice) te Rijeka (2 utakmice).

Kod odbojkašica, u subotnjim susretima, suprotno nekim očekivanjima, tri su susreta završena pobjedama u tri seta. Vukovar je pobijedio Brda u gostima 3:0 (17, 12, 23), dok su Marina Kaštela bez većih problema pobijedila Dubrovnik također 3:0 (22, 19, 18). Istim rezultatom 3:0 (9, 19, 23) je Osijek kao domaćin dobio novakinje u Superligi, Veli Vrh.

Nakon nekompletnog 3. kola vodi Marina Kaštela sa 9 bodova iz tri susreta, a slijede Dinamo i Mladost s po 6, ali iz dva susreta. Na začelju su Brda i Dubrovnik, bez bodova iz tri susreta.

Kod odbojkašica, Kaštela su u nedjeljnom susretu 3. kola kod kuće izgubila od Karlovca 1:3 (19:25, 15:25, 25:19, 20:25).

Dijana Karatović iz ekipe Kaštela nakon susreta je kazala:

»Čestitam Karlovcu na pobjedi. Kod nas se još vidi da smo mlada i nedovoljno uigrana ekipa. Trebamo još naučiti malo bolje napasti suparnice, ali nadam se da ćemo iz kola u kolo biti sve bolje«.

Grgić Jelena iz pobjedničke ekipe Karlovca rekla je:

»Osvojile smo vrijedna tri boda u Kaštelima. Utakmica je bila napeta od početka do kraja. Čestitam mojim suigračicama na odličnoj utakmici, vidjela se od početka želja i htijenje. Ova pobjeda protiv ekipe iz Superlige koje je uvijek u vrhu nam puno znači, to nas gura naprijed kako bi što više napredovale. Ovo nam je tek treća utakmica u Superligi i jako sam ponosna na sve svoje suigračice.«

Susret Rijeke CO i Splita, gdje su gošće vodile sa 1-0 i 2-1 u setovima, otišao je na kraju ipak u peti set, nakon kojega su slavile domaće odbojkašice sa 3:2 (23:25, 25:19, 27:29, 25:15, 15:10).

I za kraj nedjelje, dugoočekivani hrvatski ali i gradski derbi, susret Dinama i Mladosti u ŠD Peščenica, koji je također otišao u neizvjesnost petog seta. Nakon što je Dinamo poveo sa 1-0 Mladost je izjednačila i preokrenula na 2-1 u setovima no četvrti je set ponovno pripao Dinamu za izjednačenje od 2-2.  U petom dramatičnom setu slavile su na kraju Mladostašice s 3:2 (23:25, 25:16, 25:20, 19:25, 21:19). Dinamo je u petom setu vodio sa 6:3 i 8:5, prve su imale i meč loptu na 14:13, no na kraju 25. poenom najučinkovitije Mladostašice Dinke Kulić gošće dobivaju peti set sa 21:19, nakon 128 minuta igre. Mihaljević kod Dinama najučinkovitija s 23 poena.

Andrea Mihaljević, odbojkašica Dinama, izjavila je nakon susreta:

“Iako je Mladost jak protivnik mi u utakmicu definitivno nismo ušle sa stavom gubitnika, mislim da se to i vidjelo kroz našu igru. Borile smo se do samog kraja. Možda smo ipak u nekim trenucima morale pametnije reagirati, ali iskreno, mislim da je to stvar iskustva, što je na kraju i prevagnulo na stranu Mladosti.”

Nakon tri kola vodi Marina Kaštela s 9 bodova, druga je Mladost s 8, Dinamo treći sa 7 bodova, a Osijek četvrti sa 6. Na začelju su Brda i Dubrovnik bez bodova u tri susreta.