AktualnoReprezentacijePobjeda hrvatskih kadetkinja od 3:0 protiv Srbije na EP U18 u Blaju

08/07/2024

Pobjeda od 3:0 (23, 22, 22) hrvatske ženske kadetske reprezentacije protiv Srbije na EP U18 u Blaju ostvarena je nakon 85 minuta igre. Ovo je ujedno i prva pobjeda naše selekcije maksimalnim rezultatom. Nakon do sada šest odigranih susreta imamo ukupan skor 3-3 uz 9 bodova. Našim djevojkama preostaje još jedan susret u skupini, u utorak u 11.00 sati protiv favorizirane Belgije.

Od početka susreta poeni su se osvajali u serijama, s obje strane, s time da je naša izabrana vrsta imala te serije nešto duže, a posebno vrijedi spomenuti onu kada su 16:12 za Srbiju pretvorile u 17:16 za Hrvatsku. Nakon 22:21 Srbije Hrvatska osvaja tri poena u nizu, i prva dolazi do 25. poena (25:22). U drugom setu naše suparnice nisu imala vodstvo osim u ranoj fazi tog dijela igre. Poslije 5:5 naše kadetkinje kontroliraju igru i rezultat, sve do konačnih 25:22.

Treći set bio je nešto uzbudljiviji, Srbija vodi 15:10, ali Hrvatska serijom 6-0 ponovno prelazi u vodstvo, i to zadržava do kraja, do 25:22, iako su suparnice opasno priprijetile kod naših 22:17 stigavši do egala 22:22.

Naše su djevojke, pokazat će na kraju statistika, dominirale u bloku (13-6), u servisima dosta izjednačena situacija (6-5), kao i u poenima u napadu (36-37) te pogreškama (19-20), dok su Srpkinje imale bolji prijem servisa (45-33%).

Svetlana Ilić, naša izbornica, poslije utakmice je rekla:

“Čestitke ekipi na pobjedi, pobjedi kolektiva. Pokazale su visoki nivo profesionalnosti, odradile sve ono što je strčni stožer stavio pred njih u analizi utakmice. Bili smo jako efikasni u igri tranzicije. Zaslužili smo ovih 3:0 i dobar je to vjetar u leđa pred posljednji susret u skupini.”

Ponovno najučinkovitija u našim redovima Maša Mlinar sa 16 poena (po 3 asa i bloka), Lana Francetić dodala je 12, Franka Golemac 11, Klara Vasilj 6, Iva Ucović 4, Anamarija Čižmar 3, Gabrijela Roso 2 i Lorena Smojver 1.