AktualnoReprezentacijeHrvatska ženska reprezentacija do 22 godine poražena u pet setova od Srbije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo

04/07/2025

Naša ženska reprezentacija do 22 godine prvog dana kvalifikacijskog turnira Skupine E u Sofiji, za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine u Nizozemskoj, poražena je u pet setova od reprezentacije Srbije. Nakon 114 minuta igre rezultat je bio 2:3 (21:25, 25:23, 25:21, 19:25, 10:15).

Prema službenim statistikama odmah nakon susreta, Srbija je bila bolja u napadu (55-50), bloku (13-12), prijemu servisa (29 % prema 28 %), a osobito u servisu (13-6). Hrvatska reprezentacija, s druge strane, imala je manje pogrešaka (28 naspram 32).

U prvom setu, nakon nekoliko serija uzastopnih poena, Srbija je prva došla do 25. poena. No, u drugom setu naše su reprezentativke odgovorile na pravi način, serijom od 8:0 za vodstvo 11:1. Srbija se do kraja seta konsolidirala te nakratko povela s 22:21 nakon serije od 3:0, no naše djevojke su uzvratile istom mjerom i osvojile set rezultatom 25:23.

Treći set također je pripao hrvatskoj reprezentaciji, koja je u završnici napravila seriju 11:2 i povela s 2:1 u setovima.

Četvrti set bio je izjednačen gotovo do samoga kraja, kada je Srbija osvojila četiri poena zaredom i zaključila set rezultatom 25:19, čime je izborila odlučujući peti set. U njemu su srpske igračice nastavile u istom ritmu, otvorile set s 3:0 i tu prednost zadržale do kraja, slavivši s konačnih 15:10. Hrvatska reprezentacija u tom je setu u cijelosti bila u rezultatskom zaostatku.

Izbornik hrvatske reprezentacije Ivica Radočaj nakon utakmice je izjavio:

„Bila je to utakmica puna oscilacija u kojoj smo na kraju poraženi. Presudile su pogreške na servisu i prijemu servisa u ključnim trenucima. Sve ostalo bilo je na solidnoj razini, osobito voljni moment i želja, koji su bili iznimni. Turnir je tek počeo, sve je još otvoreno. Sutra nas očekuje utakmica s Bugarskom i moramo zadržati pozitivan pristup. Osvojili smo jedan bod i postoji mogućnost da se krug reprezentacija zatvori. Najprije se moramo dobro odmoriti, a zatim kvalitetno pripremiti za možda i ključni susret s domaćinom.“

U subotu u 16:30 sati naše djevojke igraju protiv reprezentacije Bugarske, dok je u nedjelju u 14:00 sati na rasporedu susret protiv reprezentacije Luksemburga.

Na Europsko prvenstvo sljedeće godine plasirat će se pet pobjednica kvalifikacijskih skupina te još dvije reprezentacije prema ukupnom plasmanu.

All contents © copyright Hrvatski odbojkaški savez

Top