OSTALO

Pobjednički vikend za kaštelansku odbojku

18. 11. 2019.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

Odbojkaši Ribola Kaštele slavili su u sedmom kolu MEVZE protiv austrijskog Union Raiffeisen Waldviertela rezultatom 3:1, dok su odbojkašice OK Kaštela istim rezultatom nadjačale prvoplasirane odbojkašice Calcit Volley Kamnika.

Austrijski odbojkaši bolje su otvorili susret, odličnim servisima osvojivši prvi set, dok su u drugom setu kaštelanski odbojkaši popravili prijem servisa i prvi napad za poravnanje rezultata.

U posljednja dva seta dobrim servisom i obrambenim blokom Kaštelani su zaustavili jake napade Austrijanaca, te zasluženo slavili u svojoj drugoj pobjedi na MEVZI.

Najbolji u redovima kaštelanske Mladosti bili su Ivan Matoković s 20 i Ivan Zeljković s 14 osvojenih poena, dok je kod Austrijanaca najefikasniji bio Lars Bornemann sa 16 poena.

OK Mladost Ribola Kaštela – Union Raiffeisen Waldviertel 3:1 (18:25, 25:19, 25:19, 25:20)

Odbojkašice OK Kaštela iznenađujuće su slavile protiv favoriziranih Slovenki, koje su u Kaštela stigle bez poraza.

Do sjajnog pothvata popularnih “Malenih” vodila je agresivna i koncentrirana igra od samog početka, a usprkos rezultatskom egalu nakon drugog seta, u iduća dva seta taktički discipliniranom igrom odbojkašice Kaštele došle su do važne pobjede nakon dva uzastopna poraza u MEVZI.

U sljedećem kolu kaštelanski odbojkaši i odbojkašice će na gostovanje u Brčko, kod OK Mladost i ŽOK Bimal-Jedinstva.

HOK Kaštela – OK Calcit Volley Kamnik 3:1 (25:19, 20:25, 25:21, 25:22)

Nakon velikog uspjeha u kvalifikacijama Lige prvaka, odbojkaši zagrebačke Mladosti uvjerljivo su poraženi od ljubljanskog ACH Volleya, koji je ovom pobjedom preuzeo vrh tablice, dok su Mladostaši ostali na trećem mjestu.

Ivan Raič sa 17 osvojenih poena i Božidar Vučićević podijelili su titulu najefikasnijeg igrača susreta u Ljubljani, a Mladostaši se sada okreću Ligi prvaka i ogledu s lisabonskom Benficom, 20. studenog u 20:00 sati.

U sljedećem kolu obje ekipe Mladosti odmjerit će snage sa slovenskim Calcit Kamnikom.

ACH Volley Ljubljana - HAOK Mladost Zagreb 3:0 (25:13, 25:23, 25:18)