OSTALO

Odbojkaši Mladosti poraženi u Lisabonu

21. 11. 2019.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

U prvom susretu posljednjeg pretkola Lige prvaka, zagrebačka Mladost izgubila je od lisabonske Benfice rezultatom 3:0.

Unatoč sjajnom ulasku u susret i vodstvu Mladostaša 17-11 i 19:15, iskusni Portugalci preokrenuli su set u svoju korist. (25:22)

U drugom setu izabranici Rade Malevića držali su rezultatski egal do 16:16, kada odbojkaši Benfice ubacuju u višu brzinu za vodstvo 2:0 u setovima. (25:20)

U posljednjem setu, unatoč prednosti Mladosti u samoj završnici, Benfica je još jednom izjednačila i nanizala tri poena za konačnih 3:0 u Lisabonu. (25:22)

Portugalce je do pobjede predvodio Andre Aleixo s 18 poena, dok je u redovima Mladosti najefikasniji bio Tymofii Poluian sa 14 poena i pet ostvarenih blokova.

Uzvratni susret na rasporedu je 27. studenog u Domu odbojke, kada će Mladostaši loviti još jedan “Zlatni set”.

Benfica Lisabon - Mladost Zagreb 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)