OSTALO

Odbojkaši i odbojkašice zagrebačke Mladosti uvjerljivi u MEVZA ligi

15. 10. 2019.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

Nakon poraza u prvom kolu MEVZA lige, odbojkaši HAOK Mladost Zagreb uvjerljivo su slavili protiv austrijskog Union Raiffeisen Waldviertel, dok su Mladostašice u svom prvom nastupu pobijedile debitantice iz HOK Kaštela rezultatom 3:1.

Odbojkaši zagrebačke Mladosti iskupili su se za poraz od kaštelanskih rivala, uvjerljivom pobjedom bez izgubljenog seta na gostovanju kod Union Raiffeisen Waldviertela.

Najbolji u redovima Mladosti bili su novopridošli Tymofii Poluian sa 15, Stefan Kovačević i Ivan Raič sa po 10 poena, dok je kod domaćina najefikasniji bio Lukasz Janusz Szarek s 18 osvojenih poena.

Mladostašice su u svom prvom nastupu u MEVZA ligi dočekale odbojkašice HOK Kaštela i upisale pobjedu rezultatom 3:1.

Nakon velike borbe u Ligi prvaka, izabranice Saše Ivaniševića nastavile su pobjednički niz i u MEVZI. Najbolja u redovima Mladosti bila je Antonia Volmut s 21 poenom, dok je kod Kaštelanki Elena Vukić upisala 11 poena.

“Bila je to teška utakmica za nas jer smo bili iscrpljeni nakon pobjede nad Ukrajinkama prošle srijede. Moram čestitati svojim igračicama na pobjedi i preuzimam odgovornost za gubitak drugog seta” - trener Mladostašica kratko je komentirao pobjedu nad Kaštelankama.

U sljedećem kolu Mladostašice će dočekati odbojkašice Nova KBM Branika iz Maribora, dok će Kaštelanke ugostiti igračice UOK Banjaluka Volley.

Prednost domaćeg terena imat će i odbojkaši zagrebačke Mladosti protiv istoimenog kluba iz Brčkog, dok će igrači Ribola Kaštele odmjeriti snage sa slovenskim prvakom ACH Volley Ljubljana.

Union Raiffeisen Waldviertel - HAOK Mladost Zagreb 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)

HAOK Mladost Zagreb - HOK Kaštela 3:1 (25:10, 22:25, 25:8, 25:15)