OSTALO

Mladostaši korak bliže posljednjem pretkolu Lige prvaka

8. 11. 2019.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

U drugom pretkolu Lige prvaka odbojkaši zagrebačke Mladosti preokretom su slavili protiv austrijskog prvaka SK Zadruga Aich / Dob rezultatom 3:1.

Početni pritisak i nervozu kod Mladostaša iskoristili su gosti iz Austrije kada su sredinom prvog seta uz seriju 7:0 došli do preokreta te uzeli set.

Nakon gubitka prvog seta s 25:22, Mladost je preuzela konce igre i na krilima raspoloženih hrvatskih reprezentativaca, Ivana Raiča i Petra Višića te Ukrajinca Poluiana, osvojila sljedeća dva seta u neizvjesnoj borbi.

Posljednji set pripao je Zagrepčanima kada su sjajnom igrom Austrijance ostavili na samo 14 osvojena poena.

Upravo je dizač Mladosti, Petar Višić, proglašen MVP-om susreta u zagrebačkom Domu odbojke, dok su za prvaka Austrije kobni bili i Ivan Raič s 19 i Tymofii Poluian sa 17 osvojenih poena.

Najbolji pojedinac kod gostiju bio je Ivan Kolev s 18 osvojenih poena.

Uzvratni susret u Klagenfurtu igra se u srijedu 13. studenog u 20:20, a pobjednika čekaju odbojkaši Budve ili lisabonske Benfice u posljednjem okršaju za skupinu Lige prvaka.