OstaloMladost i Mursa Osijek izgubili u Europi

02/12/2021

Hrvatski prvak Mladost izgubio je u prvoj utakmici šesnaestina finala CEV kupa od talijanske Vero Volley Monze s 1:3 (16:25, 25:18, 24:26, 22:25).

Bila je to jedna prava, kvalitetna utakmica u kojoj domaćin ipak nije najbolje izgledao u prvom setu. U tom dijelu igre Mladostaši su izgledali previše impresionirani momčadi koja im je stajala s druge strane mreže,  momčadi sa samo dva Talijana u postavi.

Monza nakon 13:8 uzima sve u svoje ruke, Mladostaši puno griješe na servisu (na kraju susreta 1 as i 21 pogreška), zapravo ne vidi se sustav igre, pa taj set polako propuštaju. Talijani su imali i 23:13, za konačnih 25:16.

Mladost pojačava u drugom setu blok, te agresivnije servira. Zapravo, na isti način kako je Monza deklasirala Mladost u prvom, tako su im oni uzvratili u drugom setu. Imali su domaći vodstvo od 18:10 i 23:15, do konačnih 25:18.

Treći je set ‘vaga’, Mladost je povela, kao uostalom i u svim setovima, no prvi do osjetnije prednosti stižu gosti (6:9). Mladost dolazi do egala 14:14, imaju i 23:20 ali Brazilca Silvu Talijani su tri puta zaredom blokirali, Zeljković je prošao za egal 24:24, ali iskustvo jer ipak na strani gostiju koji uzimaju taj set s 26:24.

U četvrtom je Mladost malo pala, ali ipak se vraćaju sredinom seta i priprijetili su kod 21:23 i 22:24, ali Monza je preiskusna momčad da to ne bi iskoristila.

Nakon utakmice korektor Mladosti Boris Buša, koji je napravio 12 poena, rekao je:

„Znali smo da će biti jako teška utakmica, Monza je godinama u vrhu talijanske odbojke. Čak nam je dalo dodatnu energiju to što nije bilo Grozera na terenu, ali unatoč tome smo stegnuto ušli u prvi set. Ali, kada smo malo došli sebi odradili smo dobar drugi i jako dobar treći set, i šteta što nije otišao u našu korist jer bi onda bio potpuno drugačiji rezultat. Ali, nećemo se predavati niti u uzvratu za tjedan dana u Monzi, borit ćemo se i tamo.“

Mursa Osijek je pak na gostovanju u Solunu kod PAOK-a u prvoj utakmici šesnaestine finala Challenge kupa izgubila 0:3 (20, 18, 23). Osječani su najbolji dojam ostavili u posljednjem setu, u kojem su imali vodstvo 21:20, ali domaćin je bio ipak preteška prepreka za njih.

Foto: CEV

All contents © copyright Hrvatski odbojkaški savez

Top